Gençlik Köprüsü Küçükçekmece’de

Küçükçekmece Kaymakamlığı Proje Geliştirme ve Uygulama Birimi, yürütmekte olduğu “Gençlik, Toplumun Lokomotifi!” adlı proje kapsamında projenin Alman ortağı dieKunstBauStelle E.V. derneğinin başkanı Wolfgang HAUCK’u ağırladı.

“Gençlik, Toplumun Lokomotifi!” projesinin Almanya hareketliliğinin ardından Türkiye’ye gelen dieKunstBauStelle Derneği Başkanı Wolfgang HAUCK, Küçükçekmece Kaymakamı Sayın Harun KAYA ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal YILMAZ’ı makamlarında ziyaret etti. TOKİ Atakent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret eden Dernek Başkanı ve PGUB uzmanları, gelecekte yapılması düşünülen proje faaliyetlerini planlamak üzere görüşmeler yaptı.

 Gönüllü çalışmanın artması ve sosyal yoksunluklarının giderilmesi amaçlanıyor.

Küçükçekmece Kaymakamlığı PGUB uzmanları, gençlerin toplum yararına yaptığı gönüllü çalışmaların artması, aynı zamanda onların sosyal yoksunluklarının giderilmesi amacı ile kültürel etkinliklerin ve sanatın bir araç olarak kullanılmasını hedefleyen projenin hareketliliğini Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya hibe programının desteği ile Mayıs ayında Almanya’nın Bavyera eyaletinde Landsberg am Lech şehrine gerçekleştirmiş, burada Küçükçekmece ilçesinde gençlik alanında yürütülen iyi uygulamaları paylaşmak ve Bavyera Bölgesinde yapılmakta olan olan çalışmalardan ilham alarak dezavantajlı gençlere yönelik projeler geliştirmek için bir dizi toplantı ve ziyaret gerçekleştirmişti. Haber Ünal Fırat

Bir yanıt yazın