En Büyük Milliyetçilik

En Büyük Milliyetçilik

En büyük milliyetçilik, milli değerler her ülkenin, temel nitelikleridir. Ülkenin kurucusu tarihi örf adet ananeleri, milli değerlerdir.

Fertler doğduğu ülkenin milli değerlerine toplum yapısına kültürüne göre dünya görüşü şekillenir o değerler ışığında düşünceleri ilerler.

Ülkemizin milli değerleri oldukça fazladır. Şanlı Osmanlı tarihimiz, düşünce dehası zeki liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüz  Çanakkale, Sakarya, Kurtuluş savaşı destanlarımız.

İnsana saygıyı alçak gönüllülüğü yardım severliği ön planda tutan vatan deyince sahiplenme duygusu en üst seviyeye çıkan  tüyleri diken diken olan Türkiye sevdası milli duygularımızdandır.

Halkımız vatan savunmasında hep bir olmuş gücünü her fırsatta 7 düvele göstermiştir.

Bugün yine ekonomi, terör, gıda, döviz, ticari ve yalan haberlerin algı yönetimlerinin saldırısı altındadır.

En Büyük Milliyetçilik

En Büyük Milliyetçilik

 

Bu saldırıları bertaraf etmek için bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Dün silahla gelenler bugün medya algı yönetimi ile gıda ile döviz hareketleri ile gelmektedir.

Bilgi sahibi olmadan bunları anlamak neredeyse olanaksızdır. Tarih bilgisi, kültür bilgisi, fraklı dinlerin ve uzantılarının bilgisi olmadan bu saldırıları ve ne yapılmak istendiğini anlamak çok güçtür.

Bu gün muhafazakar, ateist, deist her ne inançtan, mezhepten, etnik kökenden olursak olalım ülkemizin gelişmesi için büyümesi için güçlenmesi için üretmek zorundayız.

En büyük milliyetçilik üreterek vatanımızın güçlenmesi için katma değer sağlamaktır. Bugün insanlarımızın dünya gerçeklerini anlamasını sağlamalıyız.

Bir olmak için üreterek, ülkemizi güçlendirerek en büyük milliyetçi olacağımız düşüncesini insanlarımıza aşılamalıyız. Sakarya’da Dumlupınar’da Maraş’ta Antep’te Çanakkale’de milyonlarca insan etnik köken, din, mezhep hepsini geride bırakıp önce vatan dedi.

Bugünde birliğimizi bütünlüğümüzü bozmak isteyen ülkeler maşaları kullanarak terör belası, sonrasında, ekonomik gizli ambargolar, döviz oyunları, sosyal medya saldırıları, görsel medyada yalan yanlış bilgi veren, milli olmayan konuşmacılar, mezhepsel ve dinsel ötekileştirme çabaları gibi hamleler yapmaktalar. Bunları görerek gözü açık devletimizin yanında olmak büyük bir milliyetçiliktir.

Tarihte birlik beraberlik içinde olan milletler ayakta kalmış ve sürekli gelişmiştir. Birlik beraberlik içinde olmayan devletler ise bölünmüş ve halkları şu an perişan haldedir.

En büyük milliyetçilik okumaktır. Olup bitenin farkında olmaktır. Üretmektir. Katma değer sağlamaktır.  Vatanımızı güçlendirmek sonuna kadar sahip çıkmaktır.

Yazar: Ünal FIRAT

Bir yanıt yazın