sohbet
                   
 • ismail Doğan:

  ABİ SENİ ÇOK SEVİYORUM LÜTFEN HEMEN İÇİN BANA ŞARKI SAJZ 10 ABİ LÜTFEN

 • Efekan ergin:

  Askerden yeni gelen kızılpınarlı okan kayaya gelsin sıradaki şarkı

 • Tugay öksüz:

  Askerden gelen kardeşime okan kaya ya armağan olsun
  Coşkun sabah adını yoldaki taşlara yazdım çerkezköye selam olsun

 • Zeynep:

  Kolay gelsin.Sıradaki şarkı simge öpücem olursa çok sevinirim çerkezköyden yazıyorum

 • Abdullah cengiz:

  Abi ben yeni paydos etikde yoldayız eve gidiyoz bizim müdürde serviste mustafa abim icin ahmet kaya bundan boyle yolu yok parçasını calarmisiniz

 • Yaşar Doğaç:

  Kapaklıda ki bütün minibüs şoförlerine selamlar Radyo Şeker Dinleyinnn ❤️❤️❤️❤️

 • Ercan:

  Aleyna tilki dibsiz kuyu

 • EKREM GÜÇLÜ:

  Selam hasan abi ben Ekrem mersinden Tekirdağdaki Barış Ayaz ve Hakan Gür kardeşlerime çok selamlar eder Ebru gündeş gidiyor gönlümün efendisi… şarkısını armağan etmek istiyorum.

Mesaj gönderin!


Ödedim demişti ama, Çerkezköy’ün borcu 64 milyon

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
12.19.2019 tarihinde ünai seker Tarafından Yazıldı.
Okunma
0 yorum

Kızılpınar’da seçim ofisi açılışı yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, AK Partili Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’nın 160 milyonluk bütçeyle ilgili sorusuna cevap verirken, “Ben 50 milyon borç aldım. 40 milyon borç ödedim”dedi. Ancak rakamlar Akay’ı yalanladı. Belediye’nin resmi kayıtlarına göre CİMER’e bilgi edinme yasası ile verilen bilgilere göre 2018 yıl sonu itibariyle Çerkezköy Belediyesinin borcunun 64 milyon olduğu ortaya çıktı.

ÖDEDİM DEDİ AMA…

Dün, Kızılpınar’daki seçim ofisinin açılışında Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Sülyman Kozuva’nın “Belediye’nin yıllık160 milyonluk bütçesini nereye harcadın” sorusunu yanıtlayan Akay şunları demişti: “Bak sana bir hikaye anlatayım; senin arkadaşın, eski belediye başkanı yakın arkadaşın, kankan, 2005 yılından 2013 yılına kadar Çerkezköy Belediyesi’nin vergi dairesine, SSK’sına, Kalkınma Ajansı’na, kamuya 1 lira para ödemeden 30 Mart’ta anahtarı bize teslim etti. ’50 milyon kamu borcun var, gözün aydın’ dedi. Biz son 5 yılda hem Çerkezköy Belediyesi’nin kamu borçlarını aksatmadan ödedik, hem de iki dönemin, 2005-2013 döneminin 50 milyonluk kamu borcunun yüzde 80’nini ödedik, ödemeye devam ediyoruz. 40 milyonu aşkın bir ödeme yaptık.”

VAHAP AKAY’IN 64 MİLYON BORCU ÇIKTI

Borçları ödedim diyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın 2018 yıl sonu itibariyle 64 milyon 434 bin 634 lira 53 kuruş borcu olduğu ortaya çıktı. Bir Çerkezköylü vatandaşın, Çerkezköy Belediyesi’nden borçlarla ilgili olarak CİMER üzerinden bilgi edinme yasasına göre, “Çerkezköy Belediyesi’nin borcu olup olmadığı” sorusuna işte şu cevap geldi.

Çerkezköy Belediyesi 2018 yılı kayıtlı borcu 64.434.634,53 tür.

T.C. Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu ‘nun 04/10/2005 tarihli 2005/682 nolu karar sayısına göre 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’ nun “yayımlanmış veya kamuya açıklanmış bilgi veya belgeler ” başlıklı 8.maddesi “Kurum ve kuruluşlarca yayımlanmış veya yayın, broşür, ilan ve benzeri yollarla kamuya açıklanmış bilgi veya belgeler, bilgi edinme başvurularına konu olamaz.

2015-2016-2017-2018 yılı toplam bütçeleri , meclis kararları Belediyemizin internet sitesi olan www.cerkezkoy.bel.tr de hala yayınlanmaktadır.

Bilgilerinize sunulur.

40 MİLYON ÖDEMİŞ, 54 MİLYON BORÇ YAPMIŞ!

Bu arada, Vahap Akay’ın açıklamalarına sosyal medya hesabından cevap yazan önceki Belediye Başkanı Ali Ertem, Trakya Flaş Haber aracılığıyla da, “Biz 50 milyon borç bırakmışız. Doğrudur. O da bunun yüzde 80’ini ödemiş. ’40 milyon ödedim’ diyor. Peki bu 64 milyon borç nedir? Sanki şu an belediyenin hiç borcu yokmuş gibi bu arkadaş çıkmış konuşuyor. 40 milyon borç ödemiş. Bizden kalan 10 milyon diyelim. Kalanını kendisi borçlanmış. Yani 54 milyon borç yapmış. Üstelik 160 milyon gibi bir dev bütçesi varken. Çerkezköylüleri kandırmaya çalışıyor. Belediyeler borç bırakır, bu çok doğaldır. Çünkü hizmet yapıyorsun. Biz sorunsuz bir şehir bıraktık kendisine. TESKİ neden en az bütçeyi Çerkezköy’e ayırıyor. Bir sorsun Kadir Abisi’ne? Çünkü sorunsuz şehir bıraktım. Hala benim yaptıklarım yollar duruyor. Mahallelere gidip bakın onarımları dahi yapmaktan aciz. Ben bütçemin büyük bölümünü suya kanalizasyona harcıyordum. O neye harcıyor park bahçe ve konser. Yani TESKİ’nin yaptıklarını o yapmıyor. Bir lira para harcamadığı hizmetleri üstlenmesin. Ben bütçemin yüzde 60’ı oranında borç aldım. Bununla ilgili hiç konuşmadım. Ancak bir de çıksın piyasaya olan borçlarını açıklasın. En az 50 milyon piyasaya borç var. Bizim piyasaya 10 milyon borcumuz vardı. Kalanı, kendisinin de saydığı SSK, vergi dairesi gibi devlet kurumlarına olan borçlardı. ” ifadelerini kullandı.

Haber Resimleri
logomuz
hareketli kamera
radyo şeker
logo
resim
Yorum

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

biyo

Biyografiler

biyo

Albümler

video

Vizyondaki Filmler