sohbet
                   
 • ismail Doğan:

  ABİ SENİ ÇOK SEVİYORUM LÜTFEN HEMEN İÇİN BANA ŞARKI SAJZ 10 ABİ LÜTFEN

 • Efekan ergin:

  Askerden yeni gelen kızılpınarlı okan kayaya gelsin sıradaki şarkı

 • Tugay öksüz:

  Askerden gelen kardeşime okan kaya ya armağan olsun
  Coşkun sabah adını yoldaki taşlara yazdım çerkezköye selam olsun

 • Zeynep:

  Kolay gelsin.Sıradaki şarkı simge öpücem olursa çok sevinirim çerkezköyden yazıyorum

 • Abdullah cengiz:

  Abi ben yeni paydos etikde yoldayız eve gidiyoz bizim müdürde serviste mustafa abim icin ahmet kaya bundan boyle yolu yok parçasını calarmisiniz

 • Yaşar Doğaç:

  Kapaklıda ki bütün minibüs şoförlerine selamlar Radyo Şeker Dinleyinnn ❤️❤️❤️❤️

 • Ercan:

  Aleyna tilki dibsiz kuyu

 • EKREM GÜÇLÜ:

  Selam hasan abi ben Ekrem mersinden Tekirdağdaki Barış Ayaz ve Hakan Gür kardeşlerime çok selamlar eder Ebru gündeş gidiyor gönlümün efendisi… şarkısını armağan etmek istiyorum.

Mesaj gönderin!


Münbiç 3 ay içinde terörden arındırılacak

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
07.18.2018 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
Okunma
0 yorum

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Münbiç’in terörden arındırılması konusunda anlaştığı ortak yol haritasının ayrıntıları netleşiyor.

Münbiç için yol haritası onaylandı

Münbiç modeli YPG işgalindeki diğer bölgelere de uygulanacak

Münbiç anlaşmasıyla ilgili ABD’den ilk açıklama

NATO’dan “Münbiç” açıklaması

Diplomatik kaynaklara göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo görüşmesinin hemen ardından takvim işlemeye başladı. Plan için yapılan ön hazırlıklar ilk 10 günde tamamlanacak. Takip eden 20 gün içinde saha hazırlıklarının bitirilmesi bekleniyor.

Otuzuncu günü takriben, 4 Temmuz itibarıyla YPG/PKK’lı teröristlerin Türk ve Amerikan güvenlik birimlerinin gözetiminde silahlarını bırakarak Fırat’ın doğusuna gidişi başlayacak. Kentin tamamen tahliyesi için öngörülen süre ise 60 gün.

Münbiç 3 ay içinde terörden arındırılacak

Diplomatik kaynaklara göre ABD, Türkiye’ye terörist unsurların Münbiç’ten çıkışı için 6 aylık bir yol haritası önerdi. Türkiye’nin itirazları bu süreci yarı yarıya azalttı. Haritaya göre Münbiç, 3 ay içinde terörden arındırılacak.

Alınan bilgiye göre ABD, kongre onayına yol açacak ibareleri de yol haritası metnine ekledi ancak bakanların onay sürecinde Türkiye bu ifadelere de itiraz etti. Neticede paranteze alınan ifade metin dışı bırakıldı.

Rakka ve Kobani’de de uygulanacak

Münbiç’ten hangi unsurların gideceğine ise iki ülkenin ilgili birimleri karar verecek. Başarı sağlanırsa Rakka ve Kobani gibi bölgelerde de Münbiç modeli uygulamaya konulacak.

Kaynaklara göre, Münbiç’teki aşiretler YPG/PKK yönetiminden rahatsız ve yol haritasının uygulanması ve başarıya ulaşmasını bekliyor.

Türk-Amerikan ilişkileri açısından bir can simidi

Münbiç’te başarı sağlanması, son zamanlarda kötüleşen, vahim seviyelere ulaşan ve hatta kopma noktasına gelen Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkilerin tamiri açısından çok önemli.

Kaynaklara göre ABD hem Türkiye’yi kaybetmemek hem de olası çatışma riskini ortadan kaldırmak için yol haritasına olumlu yaklaştı.

Kaynak: TRT Haber

Haber Resimleri
logomuz
hareketli kamera
radyo şeker
logo
resim
Yorum

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

biyo

Biyografiler

biyo

Albümler

video

Vizyondaki Filmler