sohbet
                   
 • ismail Doğan:

  ABİ SENİ ÇOK SEVİYORUM LÜTFEN HEMEN İÇİN BANA ŞARKI SAJZ 10 ABİ LÜTFEN

 • Efekan ergin:

  Askerden yeni gelen kızılpınarlı okan kayaya gelsin sıradaki şarkı

 • Tugay öksüz:

  Askerden gelen kardeşime okan kaya ya armağan olsun
  Coşkun sabah adını yoldaki taşlara yazdım çerkezköye selam olsun

 • Zeynep:

  Kolay gelsin.Sıradaki şarkı simge öpücem olursa çok sevinirim çerkezköyden yazıyorum

 • Abdullah cengiz:

  Abi ben yeni paydos etikde yoldayız eve gidiyoz bizim müdürde serviste mustafa abim icin ahmet kaya bundan boyle yolu yok parçasını calarmisiniz

 • Yaşar Doğaç:

  Kapaklıda ki bütün minibüs şoförlerine selamlar Radyo Şeker Dinleyinnn ❤️❤️❤️❤️

 • Ercan:

  Aleyna tilki dibsiz kuyu

 • EKREM GÜÇLÜ:

  Selam hasan abi ben Ekrem mersinden Tekirdağdaki Barış Ayaz ve Hakan Gür kardeşlerime çok selamlar eder Ebru gündeş gidiyor gönlümün efendisi… şarkısını armağan etmek istiyorum.

Mesaj gönderin!


Avrupa’nın nükleer anlaşmayı sürdürme umudu azalıyor

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
25.18.2018 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
Okunma
0 yorum

İran ile nükleer anlaşmayı devam ettiren ülkeler, ABD Başkanı Donald Trump’ın anlaşmadan ayrılmasından bu yana bugün ilk kez bir araya gelecek.

İngiliz, Çinli, Fransız, Alman ve Rus yetkililer İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile birlikte hem ABD yaptırımlarının etkisinden sıyrılma hem de İran’dan petrol ve yatırım akışını sürdürerek anlaşmayı devam ettirebilme stratejisini geliştirmeye çalışacak.

Hamaney, nükleer anlaşmanın devamı için İran’ın şartlarını açıkladı

AB: Nükleer anlaşmayı koruyacağız

Anlaşmanın savunucuları, anlaşmanın İran’ın nükleer silaha sahip olmasını ve Ortadoğu’da daha da yaygın bir savaşı önlemek için çok önemli olduğunu söylüyorlar.

“Anlaşmaya tutunmaya çalışacağız ama hayal kurmuyoruz”

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Pazartesi günü İran’ı, Ortadoğu’daki davranışını değiştirmemesi halinde “tarihteki en güçlü yaptırımlarla” tehdit etmişti.

Pompeo’nun sözlerinin “soğuk duş” etkisi yaptığını söyleyen Avrupalı ​​bir diplomat, “Karşılıklı bir ilişki olasılığının var olduğunu umarak anlaşmaya tutunmaya çalışacağız, ancak hayal kurmuyoruz” dedi.

İran garanti istiyor

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ve Almanya ile İran arasında 2015 yılında yapılan anlaşma ile İran’a yıllardır uygulanan ekonomik yaptırımlar askıya alınmış, bunun karşılığında Tahran nükleer programını sınırlamıştı. Anlaşma İran’ın nükleer silah yapmasını engellemeyi amaçlıyordu.

İranlı yetkililer Avrupa Birliği’nin başkanlığında bugün yapılacak görüşmelerde, Avrupalılardan ticareti sürdürebilecekleri konusunda garanti isteyecekler. Ayrıca hepsinin İran petrolünü almaya devam edeceklerine dair güvence de talep edecekler.

İranlı bir yetkili yaptığı açıklamada, “Bu, diğer tarafların anlaşma konusunda ciddi olup olmadığını gösterecek çok önemli bir toplantı. (Dini) liderimizin dediği gibi, Avrupa’nın bize güvenilir teminatlar verip veremeyeceğini anlayacağız” dedi.

Bazı Batılı şirketler ABD yaptırımlarından dolayı İran ile iş yapmayı şimdiden bıraktı ya da bırakmak zorunda kalabileceklerini söyledi.

ABD’nin İran yaptırımları, Fransız Total’in 1 milyar dolarlık projeden çıkmasına yol açıyor

Nükleer anlaşmanın devamı için İran’ın şartları

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, nükleer anlaşmanın devam etmesi için Avrupa ülkelerine İran’ın şartlarını şu şekilde sıralamıştı:

“İran’ın Ortadoğu’daki faaliyetleri ve balistik füze programının sorgulanmaması, nükleer anlaşmadan ayrılarak 2231 sayılı kararı ihlal eden ABD’ye karşı yeni bir karar çıkarılması, ABD’nin İran aleyhindeki her türlü yaptırıma karşı konulması, İran’ın petrol ihracı ve Avrupa bankalarıyla ilişkisi konusunda garanti verilmesi.”

Kaynak: Reuters

Haber Resimleri
logomuz
hareketli kamera
radyo şeker
logo
resim
Yorum

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

biyo

Biyografiler

biyo

Albümler

video

Vizyondaki Filmler