sohbet
  • sezer saatcilik:
    Views:
    0

    www.sezersaatcilik.com

Mesaj gönderin!


NATO: Rusya sorumluluğu kabul etmeli

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
25.18.2018 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
Okunma
0 yorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yaptığı yazılı açıklamada, Hollanda ve Avustralya’nın 2014’te kaybolan MH17 sefer sayılı yolcu uçağının düşürülmesi ile ilgili Rusya’yı sorumlu tuttuğunu anımsatarak, şunları söyledi:

“Rusya’ya sorumluluğu kabul etmesini ve BMGK’nin 2166 numaralı kararı uyarınca hesap verilebilirliğin tesis edilmesi için yürütülecek tüm çabalarda iş birliği yapması çağrısında bulunuyorum.”

Rusya’dan iddialara cevap: Malezya uçağını biz vurmadık

Malezya uçağının düşürülmesinde Rusya’ya suçlama

Malezya yolcu uçağını Rus füzesinin vurduğu tespit edildi

MH17 sefer sayılı uçağın düşürülmesini “küresel bir trajedi” olarak nitelendiren Stoltenberg, sorumluların cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Uluslararası Ortak Soruşturma Ekibi (JIT), 2014’te Ukrayna’da düşürülen Malezya Havayolları’na ait MH17 sefer sayılı uçağın Rus ordusuna ait bir füze tarafından vurulduğunu tespit etmişti. JIT, füzenin Koersk’ta bulunan Rus askeri birliğine ait 53. Tugay Birliği’nden olduğunu belirtmişti.

MH17 sefer sayılı uçak, 17 Temmuz 2014’te 283 yolcu ve 15 kişilik mürettebatı ile Amsterdam’dan Kuala Lumpur’a gitmek üzere Ukrayna hava sahasında yol alırken, Ukrayna-Rusya sınırına 40 kilometre mesafede düşürülmüş ve uçaktaki 298 kişiden kurtulan olmamıştı.

Kaynak: AA

Haber Resimleri
logo
resim
Yorum

biyo

Biyografiler

biyo

Albümler

video

Vizyondaki Filmler